Apartamenty na Polanie 1

Serdecznie witamy Państwa na stronie WM Apartamenty na Polanie 1.

A nie można normalnie zapytać?

Szanowni Państwo.

W dniu dzisiejszym na naszych drzwiach do hali garażowej zawisło „ogłoszenie” anonimowego autora, który publicznie zadaje pytania (kopia poniżej). Chociaż nie mamy w zwyczaju odpowiadać na takie anonimy, tym razem postaramy się jednak zaspokoić ciekawość „autora”.

Dlaczego nie rozliczono poprzedniego sezonu grzewczego…? Uprzejmie informujemy, że rozliczenia ciepła dokonuje firma zewnętrzna. Do końca czerwca muszą zostać odczytane liczniki, następnie czekamy na faktury z OPEC (w praktyce trwa to ok. miesiąca). Potem firma ISTA ma 6 tygodni na przygotowanie rozliczenia na poszczególne lokale. Po rozliczeniu przez ISTĘ, następuje weryfikacja przeprowadzana przez administratora (TED), której celem jest sprawdzenie rozliczenia ze stanem faktycznym (np. zdemontowane grzejniki w lokalach). Na dzień dzisiejszy jesteśmy właśnie na etapie takiej weryfikacji. W najbliższym czasie wszyscy otrzymają rozliczenie do swoich skrzynek.

…dlaczego nie otrzymaliśmy informacji o zaliczkach na ostatnie trzy miesiące bieżącego roku? Wpłaty na zaliczki za ostatni kwartał powinny być regulowane do 10 października. Fakt, to już niedługo. Jednak pragniemy przypomnieć, że nadal trwają głosowania nad przyjęciem niektórych uchwał, które zmieniają częściowo plan gospodarczy i sposób rozliczania (np. śmieci). W związku z tym TED zwleka z przesłaniem zaliczek, tak by za chwilę nie trzeba było przygotowywać korekty.

Czy powodem nierozliczenia sezonu jest deficyt finansowy wspólnoty „wypracowany” przez niekompetentny a jednocześnie sowicie opłacany „zarząd”? Czy finanse Wspólnoty są w bardziej opłakanym stanie niż wiosną 2012? Chcemy poinformować, że tz. deficyt finansowy w rzeczywistości jest zaległością w płaceniu zaliczek na koszty utrzymania nieruchomości przez niektórych mieszkańców. Przyczyny tego stanu są różne i każda taka sprawa traktowana jest indywidualnie. Zarząd na bieżąco kieruje sprawy zaległości na drogę sądową i do egzekucji komorniczej. W jednym przypadku przygotowujemy się do bardzo radykalnego rozwiązania, o którym teraz nie chcemy jeszcze pisać. Podejmujemy też szereg inicjatyw nieformalnych zmierzających do uregulowania zaległości przez naszych mieszkańców-dłużników. Dzięki tym wszystkim działaniom udało się zmniejszyć zadłużenie o ponad 45,ooo PLN w stosunku do wiosny 2012. I zapewniamy Państwa, że też chcielibyśmy żeby wszyscy regularnie płacili swoje zobowiązania.

Ostatni akapit tego paszkwila jest skierowany do Państwa. Sugeruje, że nie jesteście Państwo zainteresowani dbaniem o swoją własność. Nie chcemy tego komentować. Mają Państwo narzędzie w postaci karty do głosowania. Zachęcamy do korzystania z tej metody wpływania na sprawy naszej Wspólnoty.

Na wszelkie pytania i wątpliwości z przyjemnością Państwu odpowiemy.

Z wyrazami szacunku.

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej ANP1

 

Do „autora” : Następnym razem zachęcamy do skorzystania z oficjalnych kanałów komunikacji po przez stronę internetową, pocztę elektroniczną, konto na Faceebook’u lub pocztą tradycyjną. Wszelkie podpisane pisma na życzenie autora opublikujemy na stronie internetowej anp1.pl